Plastik Kaşık Yardımı ile Ayna YapımıKonu İçeriği

Plastik kaşıklardan ayna yapımı

Günümüzde insanlar evlerini dekore etmek amacı ile birçok süs eşyası satın almaktadır. Süs eşyaları kimi zaman çok yüksek fiyatlarda olabiliyor ve insanlar her zaman istedikleri şeylere sahip olamıyorlar. Sizler de evlerinizde bulunan malzemeler ile kendi zevkinize uygun dekorasyon eşyaları oluşturabilirsiniz.

Evinizdeki malzemeleri değerlendirin

Plastik kaşığın girmediği ev yok denecek kadar az sayıdadır. Kullanılıp atılan bu plastik kaşıkları yemek yemek için değil dekorasyonda kullanarak farklı ürünler elde edebilirsiniz. Oldukça sıradan olan bu plastik kaşıklar ile evlerin vazgeçilmezi olan aynaları süslemeniz mümkündür. Bu farklı fikir ile birlikte evinizin iç dekorasyonunu kendi zevkinize göre en iyi şekilde düzenleyebilirsiniz. Plastik kaşıklar yardımı ile şık bir ayna yapmanız için gerekli olan malzemeler;

plastik-kasiklar-ile-ayna-yapimi-2


  • İstediğiniz boyutta yuvarlak bir ayna,
  • Plastik kaşık,
  • Yapıştırmak için silikon,
  • Makas ve kalem,
  • Boya.

plastik-kasiklar-ile-ayna-yapimi-3plastik-kasiklar-ile-ayna-yapimi-4

Nasıl yapılır?

plastik-kasiklar-ile-ayna-yapimi-6 plastik-kasiklar-ile-ayna-yapimi-5

Malzemeleri temin ettikten sonra aynayı yapmaya başlamanız için hiçbir engel kalmamaktadır. İlk olarak yapmanız gereken aynanızın boyutuna ve başlangıç noktasına göre kartonu kesmektir. Aynanıza uygun olarak kestiğiniz daire şeklindeki kartonun tam orta noktasında aynanıza uygun bir delik olmalıdır.

plastik-kasiklar-ile-ayna-yapimi-7

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra, kesmiş olduğunuz kartonun üzerine silikon tabancasını kullanarak plastik kaşıkları yapıştırınız. İkinci sıraya yapıştırdığınız kaşıkların ilk kaşıkların tam ortasına gelecek şekilde olmasına dikkat ediniz. Kendi zevkinize ve evinize uygun gördüğünüz herhangi bir rengi sprey boya şeklinde almış olmalısınız.

plastik-kasiklar-ile-ayna-yapimi-10

Sprey boya, boyama işleminizin daha kolay olmasını sağlayacaktır. Daha sonra plastik kaşıklar ile oluşturmuş olduğunuzu çerçeveyi sprey boya yardımı ile boyayın. İster farklı renkleri bir arada kullanabilir isterseniz de tek bir rengi kullanabilirsiniz. Burada devreye sizlerin zevki devreye girmektedir. Daha sonra aynanızı oluşturduğunuz çerçeveye yapıştırın. Aynanızı asabilmek için de metal bir kancadan yardım alabilirsiniz.

plastik-kasiklar-ile-ayna-yapimi-9

Bu sayede evinizin iç dekoru için bir tasarım oluşturmuş olursunuz. Evinizde bulunan malzemeleri basit bir şekilde değerlendirebilir ve kendi zevkinizi en iyi şekilde yansıtabilirsiniz. Plastik kaşıkları oldukça güzel bir amaç için kullanarak şık tasarımlar oluşturmak sizlerin zevki altında gerçekleşebilecek bir durumdur.

Yorum Yazın