Plastik Kaşıktan Ayna YapımıKonu İçeriği

Plastik kaşıktan ayna nasıl yapılır?

Evinizin dekorasyonuna yeni bir hava katabileceğiniz plastik kaşıklardan ayna nasıl yapılır? bu yazımızda sizlerle paylaşmak istedik. Ev dekorasyonuna farklı bir boyut kazandıracak sıra dışı aksesuarlar veya mobilyalar olsun hiç fark etmez kendi uğraşınız ve emeğiniz ile bir şeyi ortaya koyabilmek sizi gururlandırır. Ev güzelliği ve kendin yap projelerinden birisi olan plastik kaşıklarla ayna yapımı, sizlerin el becerisi ile yoğrularak daha kaliteli objeler ortaya çıkaracağınızdan hiç kuşkumuz yok.

Kadınların vazgeçilmez ev dekorasyonu olan aynalar, günümüzde aynaların küçük mekanlarda derinlik ve aydınlık vermesi için kullanılıyor olduğu düşünseniz de aslında aynalar doğru şekilde kullanıldığında ev dekorasyonun en önemli parçalarından olduğunu sizlerde göreceksiniz.

Kendin yap projesi olan ayna yapımı ile sizlerde yaşam alanınıza, mekanınıza ve hatta duvarlarınıza derinlik katmak istiyorsanız sizlerle paylaştığımız ev dekorasyonu için şık ayna fikrimizi değerlendirebilirsiniz.


Gerekli malzemeler:

  • Karton veya mukavva 50×50 cm veya (opsiyonel)
  • Sprey boya (renk tercihinize göre)
  • Plastik kaşık (2 paket yeterli)
  • Yuvarlak ayna
  • Silikon ve tabancası
  • Makas
  • Kalem

ayna yapımı malzeme listesi

Nasıl yapılır?

Karton veya mukavvayı aynanın ölçüsünde yuvarlak şekilde keselim ve ardından plastik kaşıkların sap kısımlarını kırın. Daha sonra karton veya mukavvanın üzerine ince şekil şerit gibi silikon sürün ve saplarını kırmış olduğumuz plastik kaşıkları çiçek gibi sıralı şekilde yapıştırıyoruz. Bu husus da dikkat etmeniz gereken tek şey plastik kaşıkların saplarını kırdığınız yerden yukarıya doğru bakmasıdır.

ayna yapımı aşama 1

Aynanın geleceği orta kısım yeterli boyuta gelene kadar plastik kaşıkları çiçek gibi sıralamaya devam edin.

ayna yapımı aşama 2

Plastik kaşıkları karton veya mukavva üzerine döşedikten sonra silikonun kuruması için belirli bir süre bekleyin. Plastik kaşıklarla elde ettiğiniz ayna çerçevesini dilediğiniz renk sprey boya ile boyayabilirsiniz. Boyadıktan sonra gene boyanın kurumasını bekleyin.

ayna yapımı aşama 3

Son olarak da plastik kaşıklarla yapmış olduğunuz şık çerçeveye arka kısmından yuvarlak aynayı silikon yardımı ile yapıştırın ve şık dekoratif aynayı elde etmiş olduk.

ayna yapımı aşama 4

İşte dekoratif ve şık plastik kaşıklardan elde ettiğimiz aynamızın son hali ister duvarda isterseniz en sevdiğiniz köşede fotoğraf çerçevesi olarak kullanabilirsiniz.

ayna yapımı aşama 5 ayna yapımı aşama 6

Sevgi ile kalın bir başka kendin yap projesi yazımızda görüşmek üzere.

Yorum Yazın