Plastik Yumurta Kutusundan Şahane GüllerKonu İçeriği

Plastik yumurta kutusundan gül nasıl yapılır?

Plastik geri dönüşüm projelerini sizler için araştırıp bulmaya devam ediyoruz. Plastik yumurta kutularını değerlendirmenin birçok yolu var. Yumurta kabından oyuncak, maske, çerçeve, çiçek ve gül gibi daha birçok eşyayı tasarlayabilmek tamamen sizlerin elinde.

Harika güller yapmak için en ideal malzemelerden birisi olan plastik yumurta kaplarını kullanarak basit birkaç adımda sizlerde kolaylıkla evinizde şahane güller yapabilirsiniz.

İsterseniz kapı süsü yaparak ya da kapı çelengi yaparak eviniz görünüşüne şıklık katabilirsiniz. Bir vazo içinde de gül buketi olarak salonunuza bir farklılık katabilirsiniz. Yaptığınız gül buketlerini ya da gül çelenklerini sevdiklerinize hediye edebilir, sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.


İhtiyacımız olan malzemeler:

  • Plastik yumurta kutuları,
  • Makas,
  • Yapıştırıcı.

Plastik yumurta kutusundan gül yapımı

yumurta kolisi

ilk olarak plastik yumurta kaplarının alt kısımlarını kesmeye başlayın. Bu işlemi yapmak isteğiniz gül sayısına ulaşana kadar devam edin.

yumurta kutusu

Yeteri kadar yumurta kabını kestikten sonra kaç tane gül yapmak istiyorsanız sadece o kadar yumurta kabı altını bir kenara ayırın. Gül yapraklarını yapmak için geriye kalan yumurta kaplarını kullanın. Yumurta kaplarının yuvarlak olan alt kısımlarını makas yardımı ile kesin. Yapacağınız gülün ne kadar çok yapraklı olmasını istiyorsanız o kadar çok yumurta kabını kesin.

yumurta kutusu.jpg2yumurta kolisi 2

Kestiğiniz yuvarlak yumurta kaplarının büyük bir bölümüne dalga şeklinde kesin. Bu işlemle yumurta kapları daha fazla gül şekline benzeyecektir. Dış katları için ise biraz daha geniş dalga şekli vermeniz gül modelini daha fazla ortaya çıkaracaktır.

yumurta kolisi 3

Kesmiş olduğunuz plastik yumurta kaplarını elinizle içe doğru kıvırın. Gülün kendisine ait olan kat kat yapısını belirgin hale getirebilirsiniz. Kat sayısını artırırsanız kabarık bir gül ve hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Yapıştırıcı ile kıvırdığınız plastik parçaları yapıştırın. Yapıştırıcı miktarını oldukça az miktarda ve parçaları birbirine sabitleyecek kadar ayarlayın.

yumurta kutusu 2 yumurta kutusu 3

İlk başta kestiğiniz yumurta kutusunun alt kısmını da gülün yaprak kısmının altına dikkatlice biraz yapıştırıcı yardımı ile yapıştırın. Son gül katına da dalga modeli vermeyi unutmayın.

gül 2 gül 3

Son olarak yapmış olduğumuz güle bir sap ekleyip gül buketi yapabilir ya da bütün gülleri birleştirip bir gül çelengi yapabilirsiniz.

gül modeli gül plastik güller gül yapımı

Yorum Yazın