Pullarla Şık Dekoratif Kase Nasıl Yapılır?Konu İçeriği

Pullarla şık dekoratif kase yapımı

Evinizin şıklığına şıklık katmak isteyenler için şık ve dekoratif kase nasıl yapılır, pullardan yapabileceğiniz kase önerisinde sizlere bulunacağız. Bu kaseleri yapmak gerçekten çok kolay ve yaparken çok eğleneceğinize eminim.

Dekoratif şık kaseleri yaparken çocuklarınızla beraber hem eğlenip hem de evinizin köşesine şık aksesuarlar oluşturacaksınız. Yapmanız gereken hayal gücünüzü serbest bırakarak harika kase tasarımları yaratmaktır.

Dekoratif kaseler nasıl yapılır?

İhtiyacımız olan malzemeler:

  • Parlak pullar,
  • Bir adet balon,
  • Küçük bir vazo,
  • Sünger,
  • Tutkal.

parlak pullu kase 1


Kasenin yapılışı:

Öncelikle balonu kasenin olmasını istediğiniz boyutuna kadar şişirin. Balonu kasenin üzerine koyun. Bir sünger yardımı ile tutkalı balonun üst yarısına kadar sürün ve beklemeden parlak pulları üzerine serpin.

parlak pullu kase 7

Kasede istediğiniz büyüklüğüne göre pulları serpin. Kalın bir kat elde etmek için ilk kat kuruduktan sonra birkaç kat daha ekleyip tekrar tutkal ve parlak pullardan ekleyin. Bu şekilde daha sağlam bir tabaka elde edebilirsiniz. İşlemler sonrasında yaklaşık olarak 8-10 saat kurumaya bırakın.

parlak pullu kase 5

Daha sonra balonu bir iğne yardımı ile patlatın. Kasenin kenar kısımlarını istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Şimdi rengarenk ve dekoratif bir kaseye sahip oldunuz.

parlak pullu kase 4

Hepsi bu kadar herkese kolay gelsin… Sevgi ile kalın.

Yorum Yazın