Renkli Boncuklar İle Bileklik YapımıKonu İçeriği

Renkli boncuklardan bileklik nasıl yapılır?

Renkli boncukları kullanarak farklı takılar, bileklikler ve kolyeler yapabilirsiniz. Renkli ve cıvıl takıları en çok küçük kız çocukları sevmektedir. Kırmızı, pembe, turuncu ve sarı renklerde yapılan bileklikler ve kolyeler insanları cezbetmektedir. Farklı malzemeler kullanarak farklı tasarımlara sahip bileklik, kolye, küpe ve takılar yapabilirsiniz.

Büyük boncuklar kullanarak bileklik yapmak istemiyorsanız, renkli tülleri kullanarak tülden bileklik yapabilirsiniz. Tülden yapılan bileklik için Renkli Tüller ile Bileklik Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kum taneleri kadar küçük boncuklar ile bileklik yapmak için Kum Boncuk İle Bileklik Yapımı başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.


Makrome örme tekniği ile bileklik yapmak istiyorsanız, Düğüm Atma Tekniği İle Bileklik Yapımı başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Renkli boncuk ile bileklik yapımı

boncuk ile bileklik nasıl yapılır

  • Renkli Boncuklar
  • Kalın İp

Renkli boncuk ile bileklik yapım aşamaları

01. İpi ikiye katlayın

bileklik malzemeleri

Bileklik için kullanacağınız ipi ortadan ikiye katlayın. İpin orta kısmına sıkı bir düğüm atın.

02. Boncukları ekleyin

boncuklardan bileklik yapımı

Toplamda kullanacağınız boncuk sayısı tek sayılarda olmalıdır. Burada olduğu gibi 33 tane boncuk kullanabilirsiniz. Düğüm atacağınız ipin ucu halka şeklinde olmalıdır. Boncukları bir sırada 16 tane olacak şekilde olacak şekilde sıralayın.

03. Örmeye başlayın

boncuktan bileklik yapımı

İpin uç kısmına Bir düğüm atın ve bu kısımdan örmeye başlayın. Örme işlemini oldukça sıkı bir şekilde yapın.

04. Son boncuk

boncuk ile bilezik

İpi boncuklar arasında doladıktan sonra son kısımdaki ipin uç kısmına bir boncuk ekleyin. Bu boncuk bilekliği aynı zamanda bilezik haline getirecektir.

05. Hazır

boncuklar ile bilezik

Boncuklardan bileklik yapımını sizler nasıl buldunuz? Çok harika değiller mi?

Etiket:,

Yorum Yazın