Renkli Boncuklar İle Toka YapımıKonu İçeriği

Renkli boncuklar ile toka nasıl yapılır?

Uzun saçlı insanlar için yanında olmazsa olmazlardan birisi saç tokaları ve saç lastikleridir. Kızlar ve kadınlar uzun saçı çok severler ama uzun saçların bakımı hem zordur hemde çoğu zaman toplamaları gerekir. Tokalar genellikle küçük ebatlarda, farklı renklerde ve desenlerde olur.

Tokaları her yerde bulabilirsiniz. Artık marketlerdebile toka bulmak mümkün. Çeşit bu kadar çok olunca tokalar arasında seçim yapmakta kadınlar için oldukça güç oluyor. Pazarda satılan tokalardan hoşunuza giden olmaz ise evde el yapımı saç tokası tasarlayabilirsiniz. Farklı renklerde fiyonk toka yaparak kız çocuğunuzun saçını kendi yaptığınız toka ile toplayabilir ve onun saçını süsleyebilirsiniz.

Renkli boncuklar ile toka yapımı malzemeleri

  • Renkli Boncuklar
  • İp
  • Ahşap Boncuk
  • Toka Demiri veya Toka lastiği

toka


Renkli boncuklar ile toka yapımı ve aşamaları

01. İpi boncuktan geçirin

fiyonk toka yapımı

Büyük ahşap boncuğun içinden iki tane ip geçirin.

02. Boncukları ekleyin

boncuk toka

Boncukları ipin içinde geçirin ve ipleri karşılıklı olarak boncuklardan geçirin.

03. Boncukları dizmeye devam

boncuk takı

Boncukların ilk sırası 4 daha sonraki sıra ise 5, 6, 7 ve 8 olarak devam edecek. Daha sonra ise yine 7, 6, 5 ve 4 şeklinde boncukları sıralayın. Bu işlemi ahşap boncuğun her iki kısmına da uygulayın.

04. Fiyonk yapın

fiyonk toka nasıl yapılır

Boncukların uç kısmında kalan ipleri orta kısımdaki ahşap boncuğa düğümleyin. Böylece fiyonk yapmış olacaksınız. İster toka lastiği ekleyin isterseniz de toka demiri ekleyerek tokayı kullanmaya başlayın.

Fiyonk toka

Boncuklarla şık toka yapımını sizler nasıl buldunuz?

Etiket:,

Yorum Yazın