Renkli Kum İle Aksesuar YapımıKonu İçeriği

Renkli kum ile aksesuar nasıl yapılır?

Doğal kumların kullanıldığı kum sanatı ile renk cümbüşü yaratabileceğimiz birçok alan var. Ev aksesuarları bunun en başında ve yoğunlukta olanı. Sade yüzeyleri sadece renkli kum ile daha dekoratif hale getirebilirsiniz. Renkli kumdan aksesuar yapımının püf noktalarını öğrendikten sonra sizde birçok yerde uygulamak isteyeceksiniz.

İhtiyacımız olan malzeme listemiz:

  • Mdf levha vb., kontör boyası, renkli kum

Renkli kum ile aksesuar yapımı

renkli kum

İsteğinizin deseni, figürü, karakteri mdf levhadan kestirebilir alternatif malzemelerde kullanabilirsiniz. Desenin farklı renkte kum kullanılacak iki ayrı yerin sınırını ayırmak için siyah kontör boyası kullanın bu deseni de rengi de vurgulayacaktır ve kumlar birbirine karışmayacaktır. Sınırlarını belirlediğiniz yüzeyde rengin gelmesini istediğiniz yere yapıştırıcı sürüp kurumadan kum döküp kuruyana kadar bekleyin. Bu işlemi tüm yüzey kaplanıncaya kadar tekrarlayın.


NOT: Kum uygulamasından daha iyi bir sonuç alabilmek için yüzeye uygulayacağınız renkte ahşap boyası uygulayabilirsiniz.

renkli kum

Gördüğünüz benim bir çalışmam. Küçük çapta (10 cm) çalışılmış buz dolabı magneti çalışması. Ten rengi kumun altına aynı renkten astar geçseydim çalışmam mükemmel olacaktı. Kum ve yapıştırıcı işleminden hemen önce yapmalısınız. Tüm olay bundan ibaret sadece titiz çalışılması gereken bir malzeme.

196881_10200421179759047_872210093_n

Sizlere tasarımı ve kum çalışması kendime ait balıklarım ile veda ederken şimdiden kolay gelsin diyorum efendim:)

Yorum Yazın