Renkli Örgü Bileklik YapımıKonu İçeriği

Renkli örgü bileklik nasıl yapılır?

Kadınların hayatının bir parçası takı ve aksesuarlardır. Özellikle rengarenk ve cıvıl cıvıl örgü bileklikler bütün kadınlar ve kız çocuklarının vazgeçilmezlerindendir. Aradığınız gibi bir tasarıma sahip bileklik bulamıyorsanız, istediğiniz renkte bileklik yok ise ve hayalinizdeki bir bilekliğe sahip olmak istiyorsanız kendi hayal gücünüze göre bir bileklik tasarlayın. Bileklik yapımı oldukça basit ve zevkli bir hobidir.

Yaptığınız bileklikleri elbiselerinizle kombin edebilirsiniz. Birçok modelde bileklik yaparak her zaman farklı ve tarz sahibi olabilirsiniz. Evde kendi zevk ve tercihlerinize göre farklı renklerde boncuklar ve farklı birçok aksesuarla birlikte örgü bileklik tasarlayabilirsiniz. Bileklik yapımı ile hem ev ekonomisine katkıda bulunabilir hemde kendinize güzel bir hobi edinebilirsiniz.

İhtiyacımız olan malzemeler:

  • 2 adet lacivert bileklik ipi,
  • 2 adet mavi bileklik ipi,
  • 1 adet yeşil bileklik ipi,
  • Makas,
  • Tutkal,
  • Fırça.

Renkli örgü bileklik yapımı

Örgü-Bileklik-Yapımı


İlk olarak bilekliğe vermek istediğiniz renk modelinde ipleri sıralayın. İp sayısını biraz daha arttırarak daha kalın bir bileklik elde edebilirsiniz ve farklı bir görünüm elde edersiniz. Bileklik ipinin içine isterseniz boncuk ya da küçük obje gibi parçalar ekleyerek kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz.

iple-örulen_desenli_bileklik_yapimiörgü bileklikrenkli örgü bileklikbileklik

Bilekliğe vermek istediğiniz şekli önceden bir kağıdın üzerine aktarın. Bu işlem işinizi daha kolaylaştıracaktır. Bileklik yapımında üç’den fazla renk ip kullanmak iplerin karışmasını kolaylaştıracak ve sizin işinizi zorlaştıracaktır.

bileklik 2bileklik 3

Doğru bileklik modelini verdiğinizden emin olduğunuzda biraz tutkalı fırça yardımı ile bilekliğin arka kısmına sürün. Tutkal tamamen kuruduğunda ise bir kat tutkal daha sürüp bilekliği daha da sağlamlaştırın.

bileklik 4bileklik 5renkli örgü bileklik yapımı

Renkli örgü bilekliğiniz hazır iyi günlerde kullanmak üzere…

Bir önceki yazımız olan keçeden şık çanta yapımı ilginizi çekebilir.

Yorum Yazın