Resim Yapmayı Bilmeyenler İçin Hazır Tuvaller


Resim Yapmayı Bilmeyenler İçin Hazır Tuvaller

Resim yapmak birçok insanın psikolojik olarak rahatlamasını sağlar. Bu süreçte gerekli olan el yatkınlığı yoksa, çok basit bir şekilde hazır tuvaller kullanılabilir.

Resim baskılı olan tuvalleri sadece boyayarak istediğiniz şekli en iyi şekilde ortaya çıkarabilirsiniz. Tamamen sizin beğeninize göre şekillenecek olan resminizin renklerini ve diğer detaylarını kolayca yapabilirsiniz. Resme yeni başlayanlar için ideal bir süreç olan bu tablolarla çalışmak işinizi pratik bir şekilde tamamlamanızı sağlayacaktır.

Resim yapmak istediğinizde, öncelikle ihtiyacınız olan malzemeleri temin etmeli, daha sonra da zorluk derecesi düşük olan ürünleri almalısınız. Bu ürünler biraz masraflı olsa da bir liste yapmak size kolaylık sağlayacaktır.

Tuval Çeşitleri

Çiziminiz iyi değilse, önce kolay olan baskılı tuval çeşitleri tercih edebilirsiniz. Daha sonra boyamanız ilerledikçe daha zor olan detaylı çalışmalar yapabilirsiniz. Farklı boyutlarda yapabileceğiniz resimlerinizi genelde yağlı boya ile yapacağınızdan değişik renkler tercih edebilirsiniz.

Fırçalar

Değişik kalınlıklarda ve özelliklerde fırçalara ihtiyacınız olacaktır. Bu fırçalarla boyama işleminizin daha kolay olması sağlanabilir. Özellikle minik detaylar için ince fırçalar, büyük alanlar için büyük fırçalar ve ara boylar muhakkak ihtiyacınız olan ürünler arasındadır.

Yağlı Boya Çeşitleri

Yağlı boyalar pahalı olan ürünlerdir. Bu yüzden başlangıç için 12’lik paketler tercih edebilirsiniz. Bu şekilde hem ekonomik hem de birçok temel rengi barındıran ürünler almanız mümkün olabilir.

Kokusuz Tiner

Tiner kullanmak yağlı boya çalışması için şarttır. Ancak kokusundan dolayı birçok kişi rahatsızlık hissedebilir. Bu yüzden kokusuz tinerler tercih edebilirsiniz. Tiner sayesinde yağlı boyanın temizlenmesi ve fırçaların temizliği mümkün olmaktadır.

Boya İnceltici

Boya incelticiler tinerden farklı olarak yoğun olan yağlı boya dokusunu inceltmeye yararlar. Bu da pratik bir üründür ve boya setinizi alırken muhakkak almanız gereken bir yardımcı malzemedir.

Şövale

Resminizi konforlu bir şekilde çizebilmeniz için gerekli olan tuval ayağına şövale adı verilir. şövale ile boş ya da resim çizilmiş tuval boyama işini gerçekleştirebilirsiniz.

Palet

Ahşap ya da plastik paletler boyanın karıştırılması ve kullanılması için tüpten sıyrılmasında tercih edilmektedir.Bir Yanıt - Yorum Ekle

Yorum Yazın