Selanik Örgü Bere Modelleri ve YapılışıKonu İçeriği

Selanik Örgü Bere Modelleri ve Yapılışı

Tam da kış aylarında olduğumuz şu günlerde en çok ihtiyacımız olan şey sıcacık tutacak bir bere. Kendimize çocuklarımıza dostlarımıza kış günlerinde harika bereler örebilir, sıcak kış günlerinde kendi el emeğimizle hem ısıtabilir hem de ısınabiliriz.

Kış mevsimlerinin vazgeçilmez aksesuarlarından olan örgü berelerin yapımı da oldukça kolay. Üstelik hazır almaya kalksanız sadece birkaç çeşit bulabileceğiniz örgü bereleri kendiniz örmeye kalktığınızda onlarca model ve çeşit seçeneği de sizi bekliyor. İnternet sitelerinden, kitaplardan bakacağınız bir çok model ile harika işler ortaya çıkarabilir, isterseniz kendinize isterseniz de sevdiklerinize kış günlerinde harika hediyeler verebilirsiniz. Biz de bugün sizler için kolay yapacağınız ama şık görünen birbirinden güzel Selanik Örgü Bere Modelleri ve Yapılışı hazırladık. Ayrıca resim galerimizde de onlarca örgü bere örneği bulabilir, bunlardan ilham alarak siz de örgülerinizi örebilirsiniz.


Selanik Örgü Bere Anlatımı

Size biraz karışık olsa da çok şık duran bir örgü bere örneğini anlatmak istiyoruz. Bu bereyi çift taraflı olarak da kullanabilirsiniz. Örgü için rengi seçtikten sonra 70 ilmek başlıyor ve örgüyü ters düz yapıyoruz. Daha sonra toplam 25 santim örüyoruz ve düze geçerek hep iki ilmeği bir alarak 10 ilmek kalana kadar eksiltmeye devam ediyor ve 10 ilmeği bitirerek bereyi kesiyoruz. Daha sonra da büzerek berenin ponponunu yapıyor ve bitiriyoruz. Bu bere için 7 numara şiş ve istediğiniz renkte orta kalınlıkta bir ip tercih edebilirsiniz. Bere yapımında dikkat etmeniz gereken ise ipi çift kat kullanmanız. İpi çift kat kullanacağınız iple bir ters bir düz olarak örgüye başlayın. 3 sıra bu şekilde ördükten sonra örgüye iki ters bir düz olarak örüyoruz. Daha sonra bir ters bir düz bir ilmek boş şekilde örgüye devam ediyoruz. Örneğe geldiğimizde ise bir düz bir ters örüyoruz ve bir önceki sırada boş aldığımız ilmeği şişten çıkartıp geri alıyor ve tekrar örerek alıp örneği yapıyoruz. Hem kolay hem de şık beremizi bu şekilde tamamlıyor ve büzerek bitiriyoruz.

Yorum Yazın