Sevgiliye El Yapımı Hediye ve YapılışlarıKonu İçeriği

Sevgiliye el yapımı hediyeler

Sevgililer günü yaklaşıyor, sevgilinize özel bir hediye vermek istiyorsunuz hediyenizin özel ve anlamlı olmasını isteyenler için kendin yap projesi olarak yeniden karşınızdayız. Birbirinden farklı ve yaratıcı el yapımı hediye fikirlerini sizler için araştırdık ve derledik sizlerinde beğenisine sunuyoruz. Hediye fikirlerimizi evde kendiniz kolay bir şekilde yapabileceğiniz gibi el yapımı yaptığınız hediyenizle sevgilinize güzel ve anlamlı bir hediye hazırlayabilir ve onu çok mutlu edebilirsiniz.

Sevgilinize hazır ve basit bir hediye almak yerine, kendiniz hazırladığınız el yapımı özel hediyelerle daha mutlu edebilir ve sevginizi bu şekilde ifade edebilirsiniz. Sizler için derlediğimiz sevgiliye hediye fikirleri, hem yaratıcılığınızı ortaya çıkartacak, hem de daha özel bir hediye ile sevgilinizin karşısına çıkarak onun özel olduğunu hissettireceksiniz.

Sevgilinize özel olarak hazırlayacağınız 9 farklı hediye seçenekleri sunuyoruz. Bu hediye fikirleri arasında yapımı kolay ve masrafsız hediyelerle sevgilinizi özel olduğu hissettirerek çok mutlu edebileceksiniz. Lafı daha fazla uzatmadan sevgiliniz için el yapımı özel hediyelere geçelim.


01. Aşk sözlüğü hazırlayın!

Elinize not defteri alın ve daha sonra sayfaları sırasıyla alfabedeki tüm harfleri tek tek yazmaya başlayın. Her harfe özel bir kelime seçerek sevginizin anlamını yazabilirsiniz.

Örneklemek gerekirse, ‘A’ harfi için ‘Aşkımız’ kelimesi gibi başlayarak anlam içeren sözlerle devam edebilirsiniz.

Aşk Sözlüğü Alfabesi

02. Aşkınızı ve sevginizi 52 farklı cümle ile ifade edin!

Sevgiliniz için iskambil kağıtları üzerine 52 farklı söz ve cümleler yazın. İskambil destesi 52 karttan oluşur ve bunun için 52 en güzel sözleri yazmalısınız tabii ki aşkınızı çok seviyorsanız, bunu denemelisiniz.

Aşkınızını cümlelerle ifade edin

03. Sevgilinize en güzel kurabiyeleri hediye edebilirsiniz!

Bu hediye fikri biraz garip gelmiş olsa da, bir kavanozun içerisine sevgi notları koyma fikrinden daha akıllıca olacağını düşünüyoruz. Erkeklerin kalbine giden yolun mideden geçtiğini unutmayalım.

Aşk Kurabiyeleri

04. Sevgilinize aşkla yoğrulmuş nefis bir kahvaltı hazırlayın!

Kalbe giden yolun mide olduğu söyledik, sevgilinize güzel bir hediye olarak kalp şeklinde krep yapabilirsiniz. Şunu da belirtelim ki yapmış olduğunuz krep’teki kalbin güzel olduğu değil, ne kadar lezzetli ve nefis olduğudur.

Krep hediye edin

05. Kendiniz yaptığınız el yapımı bir yüzük hediye edin!

El emeği göz nuru muhteşem hediye fikri, küçük bir not defteri yada kitap gibi bir şeyler bulun, her sayfasına güzel sözler yada anlamlı notlar yazarak manevi değeri ölçülemeyecek kadar özel bir yüzük hazırlayın. Şunu da unutmayın ki bu hediye sizi tek taş yüzük almaktan kurtarmaz.

Kitaplı Yüzük Hediyeleri

06. Kendi fotoğraf albümlerinizi oluşturabilirsiniz!

Sevgilinizle birlikte çekildiğiniz özel fotoğraflarınızı hediye ederek sevginizi tazeleyebilirsiniz. Fotoğrafları uzun kağıt üzerine yapıştırıp katladıktan sonra ister kutu içerisinde, ister zarf içerisinde sevgilinize hediye olarak verebilirsiniz.

El yapımı fotoğraflar

07. Aşkınızı ve sevginizi kibrit kutusuna sığdırmayı deneyin!

İlginç ve sıra dışı hediyeler arayışı içindeyseniz, yaratıcı bir hediye fikri yapmanız sizi olduğundan fazla zorlayabilir verdiğiniz emekler sevginizin nedenli büyük olduğunun ispatı olacaktır! Öncelikle bir kibrit kutusunu istediğiniz gibi süsleyin ve daha sonra kutu açıldığında yaratıcı fikirlerinizi ortaya koymuş olacaksınız.

Sevgiliye Kibrit Kutusu Hediyeleri

08. Sevgiliye mektup yazın!

Günümüzün teknolojisi ilerledi ve kısa mesajlar atar olduk ve mektup yazmayı unuttuk! Sevgilinizi bu sevgililer günü’nde eskiye dönük nostalji ile hatırlayın yani mektup yazarak duygu yüklü bir hediye hazırlayın.

Sevgiliye Mektup Yazın

09. Sevgilinize aşk dolu kavanoz hediye edin!

Her güne özel bir mesaj yazar sevgi ve aşk dolu bir kavanoz hazırlayabilirsiniz. Örnegin ‘Seni Çok Ama Çok seviyorum’, ‘Sen Benim Hayatımın Anlamısın’, ‘Aşk Böceğim’ gibi anlam ve duygu yüklü sözcüklerle kendiniz yaptığınız aşk dolu kavanozu hediye edebilirsiniz.

Sevgiliye kavanoz not hazırlayın

Bir önceki yazımız olan Dekoratif Saksı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde dekoratif saksı, yapımı hakkında bilgiler vermiştik…

Yorum Yazın