Sökmeli Yelek ModelleriKonu İçeriği

Sökmeli Yelek Modelleri

Hem bebekler hem de yetişkinler için hazırlayabileceğiniz harika sökmeli yelek modelleri var. Sizler için bu konuda kısa bir araştırma yaptık ve yeleklerin yapılışlarını sizler için yazdık. Örgü örmekten keyif alanlar, kendisinin ya da çocuklarının kış aylarında sıcacık olacağı kıyafetleri kendisi örmek isteyenler için hem galerilerimizle hem de anlatımlarımızla desteğimizi esirgemiyoruz. Bugün sökmeli yelek nasıl yapılır sorusunun yanıtını sizlere vereceğiz. İsterseniz hemen yelek modelinin yapılışını anlatalım. Biz size yelek modelinin bebekler için olan boyunu anlatıyoruz ama siz isterseniz daha büyük ölçülerde de yapabilirsiniz.

Sökmeli Yelek Yapılışı

Bebek yeleğimizi örmeye yakadan başlıyoruz. 82 ilmek atarak başlayacağımız Sökmeli yelek modelleri için daha sonra 4 sıra kadar haroşa örüyoruz. Düz örgüye geçtiğimizde ise arttırmaya başlayacağız. Kenara 8 ilmek haroşa örgü yaptıktan sonra bir ilmek içinden bir ilmek çıkartarak arttırmaya başlıyoruz. Diğer kenardaki 8 ilmek haroşaya kadar bu işleme devam ediyoruz. Daha sonra bir sıra ters örgü yapıyoruz. Ön sıralara bu şekilde devam ettikten sonra haroşalar hariç arkadaki sıraları ters örerek gidiyoruz. Bu şekilde 10 sıra tamamlandığında bıraktığımız ilmekleri de sökmeye başlıyoruz. Sökme işlemi bittikten sonra bir sıra düz bir sıra ters gidiyoruz ve yine bir ilmek arttırarak örgüye devam ediyoruz. Önlerde 6 damla, arkada 10 damla,  kollarda 7 damla olduktan sonra, örgümüzü bitiriyoruz. Dikkat etmemiz gereken kol ayrımları ve sökme işlemidir. Bunun dışında örgünün hiçbir zorluğu da bulunmuyor.


Sökmeli yelek modelleri galerimizde sizler için farklı renklerde yapılmış bebek ve yetişkin yeleklerine yer verdik. İsterseniz ilham almak için siz de onları inceleyebilirsiniz. Hepsi birbirinden şık ve gösterişli görünüyor. Yapımı da kolay olan bu modelleri isterseniz yeni doğum yapan bir arkadaşınıza bebek hediyesi olarak, isterseniz kendiniz için, isterseniz de çocuklarınız için örebilirsiniz. Örmesi çok kolay, kullanması da bir o kadar keyifli olan yelekleri hediye ettiğiniz sevdikleriniz de çok mutlu olacak. Sökmeli yelek yaparken ince ip tercih etmeniz yararınıza olacaktır. İnce iple hem daha kolay örülüyor hem de zarif görünüyor.

Yorum Yazın