Tasarım Harikası Bez ÇantalarKonu İçeriği

Tasarım harikası bez çantalar nasıl yapılır?

Kullanmadığınız bez çantaları, nasıl daha şık ve gösterişli hale getireceğinizi anlatmaya çalışacağız. Bez çantalarınızla oldukça eğlenerek ve boş vaktinizi de değerlendirerek harika bir sanat eserine dönüştürebilirsiniz. Sadece hayal gücünüzü serbest bırakın ve sonucuna hayran kalacaksınız.

Tasarımlarınızı çok farklı olarak yapabilirsiniz ister çiçek modelli, ister çizgili kumaşlar kullanarak birer tasarım harikasına dönüştürerek kullanabilirsiniz. Biraz boya kullanarak fırça darbeleri ile bez çantanızı şık ve dekoratif şekilde tasarlayabilirsiniz.

Şık ve dekoratif bez çantalar, ile markete, manava, hatta plaj ve havuza giderken eşyalarınızı rahatlıkla taşıyabilmek için çok idealdir. Kendinizin tasarladığı bez çantalar ile tüm dikkatleri üzerinize çekeceksiniz.


Bez çantalar nasıl yapılır?

İhtiyacımız olan malzemeler:

  • Bez çanta,
  • Renkli kumaş parçaları,
  • Dantel ya da kurdele,
  • Köpük fırçası,
  • Makas,
  • Tutkal.

bez çanta 3

Çantanın yapılışı

İlk olarak bez çantanızın büyüklüğü kadar kumaş parçası kesin. Bez çantanızın üst kısmına fırça yardımı ile biraz tutkal sürün ve kumaş parçalarını yapıştırın. Bez çantalarınızı ister tüm yüzeyini isterseniz de bir kısmını dekoratif kumaşlarla kaplayın. Ayrıca farklı tarz payetli kumaşlarla da bez çantalarınızı kaplayabilirsiniz.

bez çanta 2

Bez çantaların üzerine uyguladığınız kaplama işlemini cüzdanlara da uygulayabilirsiniz. Tutkalın bez çanta veya cüzdan üzerinde kuruduğundan tamamen emin olun. Sonrası ise bez çantanın veya cüzdanın kumaş yapıştırdığınız kısmı hariç geri kalan kısımlarına dantel, kurdele, zıt renk kumaş ya da biraz boya kullanabilirsiniz.

bez çanta 4

Kullanacağınız kurdele, dantel ya da boyayı kullandığınız kumaşlara zıt olan bir renk tercih etmeniz, bez çantaları daha öne çıkaracaktır. Ben tercihen daha yumuşak kumaş kullanmanızı öneririm hem kumaşınız daha kolay yapışacaktır, hem de daha zarif ve şık görünüm kazanacaktır.

Yorum Yazın