Tığ İle Püsküllü Lif YapımıKonu İçeriği

Tığ İle Püsküllü Lif Yapımı

Lif modellerine olan ilgi arttıkça çeşit de artıyor. Tığ ile püsküllü lif yapımı sitemizin takipçileri tarafından çok merak ediliyor. Özellikle çeyiz için kullandığınız lif modellerinde, dikkat çekici ve göz alıcı modeller olsun istiyorsanız, sizin için en iyi seçim bu model olacak. Püskül denilince aklınıza yapımının zor olduğu gelmesin. Oldukça kolay ve çabuk yapılan bu model ile hediyelik, çeyizlik ya da satılık lifler yapabilirsiniz. Bugün sizlere bu modelin yapılışını anlatacağız.

Tığ İle Püsküllü Lif Nasıl Yapılır?

Öncelikle yine lif için uygun ip ve tığ alıyoruz. 68 zincir çekerek Tığ ile püsküllü lif yapımı için başlama yapıyoruz. 68 zincir bittikten sonra, 3 zincir daha çekip dolgu yapmaya başlıyoruz. Lif bittiğinde sıraların ve püsküllerin 17 tane olması gerekiyor. Zinciri çektikten sonra üst sıraya geçtiğimizde bir zincir çekip, ipi orta parmağımıza doluyor ve iki seferde alıp iki seferde çekiyoruz. Ardından hiç zincir çekmeden alıyor ve yandaki zincire batıyoruz. Yine parmağımıza dolayıp iki seferde alıyor ve iki seferde çekiyoruz. İlk çektiğimiz zincir bitene kadar işleme devam ediyoruz. En başta biraz zorlanabilirsiniz ama sonrasında daha kolay olacaktır. Bu şekilde yapmaya devam ediyoruz. Örgünün ters sırası da aynı şekilde devam edecek. Bu kadar basit yapımı olan lif, çok şık görünüyor. Biz size standart ölçülerde lif yapımını anlattık. İsterseniz siz daha küçük ya da daha büyük lifler de yapabilirsiniz.


Tığ ile püsküllü lif yapımı için sadece tek renk değil, iki ya da üç renk ya da daha fazla renkte ip de tercih edebilirsiniz. Bu tamamen sizin zevkinize kalmış bir durumdur. İster çeyiz için, isterseniz kullanmak için hem şık hem de keyifli bir model olan bu lifi yapıp satabilirsiniz de. Basit yapımı ile bu modele bayılacaksınız. İsterseniz hediyelik olarak da yapabilir, yakınlarınızı ya da sevdiklerinizi sevindirebilirsiniz. Püsküllü lif galerimizde, birbirinden farklı renklerde onlarca örnek sizi bekliyor. Bu renklerden de ilham alabilir, ortaya daha şık ve yaratıcı tasarımlar da çıkartabilirsiniz. Tercih size kalmış.

Yorum Yazın