Tığ İşi Bebek Atkı ModelleriKonu İçeriği

Tığ İşi Bebek Atkı Modelleri

Soğuk kış günlerinde bebeğinizi kendi ördüğünüz el işi yün atkı ile sarıp sarmalamak gibisi var mı? Eskiden çok moda olan, bir dönem popülerliğini yitirse de yeniden moda olmaya başlayan el işleri artık bir çok kişinin vazgeçilmezleri arasında yer almaya başladı. Özellikle bebekler için yapılan örgüler hem hazır alacaklarınızdan çok daha kaliteli oluyor hem de sıcacık tutuyor. O halde bebeğinizi ısıtacak, aynı zamanda sizin becerikliliğinizi ortaya koyacak Tığ işi bebek atkı modelleri yapmaya hazır olun. Sizler için en güzel, en kolay ve en şık bebek atkı modellerini araştırdık galerimize ekledik. Birkaç güzel modelin yapılışını da buradan sizlerle paylaşacağız.

Bebeğiniz için Tığ işi bebek atkı modelleri yaparken aynı zamanda onu eldiven ve bere de örerek kombinleyebilirsiniz. Hem sıcacık hem de şık görüneceğinden kesinlikle emin olun. Bu takımlar sayesinde bebeğinizi gören herkes size örnek soracak. Galerimizde onlarca bebek atkısı modeli yer alıyor. Bir tane örneği de size buradan anlatmak istiyoruz.


Tığ İşi Bebek Atkı Modelleri Yapılışı:

Oldukça basit bir modeli size anlatacağız. İsterseniz bu modelin üstüne kendi isteğinize göre işlemeler yapabilir ve daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. İstediğiniz renkte bir yün ve uygun tığ alın. 24 adet zincir çekerek örgünüze başlayabilirsiniz. 24 zincir, atkınızın 18 cm olmasını sağlayacak. Artından ikili trabzanla ikinci sıraya devam edebilirsiniz. Atkınızı bu şekilde 120 cm düz olarak örün ve bitirin. Şimdi atının süsleme kısmına gelemi. Tığ işi bebek atkı modelleri istediğiniz gibi süsleme yapabileceğiniz el örgüleridir. Pon pon, hayvan desenleri, çiçek, böcek, kısacası aklınıza gelen her şeyi bu modelin üzerinde yapmanız mümkün. Bebeğiniz de bu atkıyı çok sevecek.

Hem kolay hem de şık yapımı olan atkı modelleri arıyorsanız hepsi sizler için galerimizde var. Örnekler içinden kolayca kendinize uygun bir model bulabilir ve yapmaya hemen başlayabilirsiniz. Bu basit örgü modeli hem çocuğunuzu ısıtacak hem de görenlerin dikkatini çekecek. Üstelik hediyelik olarak da bu modellerden faydalanma imkanı sizi bekliyor.

Yorum Yazın