Tığ İşi Lale Bahçesi Bebek Battaniyesi YapımıKonu İçeriği

Tığ İşi Lale Bahçesi Bebek Battaniyesi Yapımı

Minik bebeğinizi ya da sevdiklerinizin bebeklerini kış aylarında kendi ördüğünüz harika bir battaniye ile ısıtmaya ne dersiniz? Bu gün sizlere yapımı oldukça kolay, hem şık görünen hem de çok sıcak tutan Tığ İşi Lale Bahçesi Bebek Battaniyesi Yapımı anlatacağız. Lale bahçesi ile yapılan bebek battaniyesi modelleri gerçekten de çok güzel görünüyor. Hem de kat kat öreceğiniz için kalın oluyor ve sıcacık tutuyor. Hadi o zaman hazır kış aylarının da ortalarındayken hemen örmeye başlayalım ve kış bitmeden bitirelim. Hemen sizlere bebek battaniyesinin yapımını anlatmaya başlıyoruz.

Tığ İşi Lale Bahçesi Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

2.5 mm kalınlığında tığ, istediğiniz renklerde bebek yünleri, makas alarak hemen Tığ İşi Lale Bahçesi Bebek Battaniyesi Yapımı için başlayabilirsiniz. Bebek battaniyesini örmeye alt kısmından başlıyoruz. 40 zincir çekerek alt kısma başlayabilirsiniz. Ama battaniye boyutunun daha büyük olmasını isterseniz daha fazla zincir de çekebilirsiniz. Zinciri tamamladıktan sonra geri dönüyoruz ve en zor kısmı yapıyoruz. Bu sırada hiç zincir çekmeden bir sıra boyunca sık iğne örüyoruz. Bu sıra biraz sabır istiyor ama bundan sonrası kolay olacak. Sık iğne sırası bittiğinde ise bir zincir çekiyoruz ve ikinci sırada lalenin yapraklarını yapmaya başlıyoruz. Burada yeşil bir ip kullanıyoruz. Yeşil iple, biraz önce yaptığımız sık iğnelerin içine batıyoruz. 3 zincir çekip geri döndükten sonra tığın başına ip almadan batıyoruz ve iki defa çekerek çıkarıyoruz. Bu şekilde zincir sonuna kadar devam ediyoruz.


Tığ İşi Lale Bahçesi Bebek Battaniyesi Yapımı için renkleri kendiniz seçebilirsiniz ama yaprak için ideal renk yeşil. Bu defa seçtiğimiz diğer rengi takıyoruz ve aynı işlemi yine yapıyoruz. Lalelerin orta kısmına batmaya özen göstererek bu şekilde devam ediyoruz. Birkaç sıra düz ördükten sonra yeniden lale yapmaya başlıyoruz. Bebek battaniyemizin örgüsünü bu şekilde tamamlıyoruz. Battaniyenizin boyutunu kendi isteğinize göre hazırlayabilirsiniz. Oldukça kolay ve şık bir battaniye ortaya çıkacaktır. Üstelik yapımı da hiç zor değil, kısa sürede tamamlayacağınızdan eminiz.

Yorum Yazın