Tığ İşi Patik ModelleriKonu İçeriği

En kolay tığ işi patik modelleri

Kış geldi hanımlar. Ayaklar üşümeye başladı. Patik zamanı açılışını yapmış bulunmaktayız 2017 kışı öyle güzel tığ işi patik modelleri ile geldi ki sizler de görünce güzelliklerine dayanamayacak bundan da istiyorum, bundan da istiyorum deyip duracaksınız benim gibi. Merak etmeyin hepsini sizler için topladım. Yani en azından araştırabildiğim kadar araştırtırdım, ardından aralarından çoğunu elemek zorunda kaldım. Bazılarını zor diye bazılarını ise çok güzel olmalarına rağmen tığ örgü patik modelleri kategorisinde yer almadığından dolayı diğer yazılarıma ayırdım. Önümüzdeki yazılarımda onları da paylaşacağım söz.

2017 Tığ işi patik modellerinde ne değişti?

Genel olarak yeni eklenen tığ yapımı patik modelleri arasında kırmızı ve beyaz rengin baskın olarak kullanıldığını gözlemledim. Acaba yılbaşı geliyor diye mi kırmızı ve beyaz ön plana çıktı bilemiyorum. Yılbaşından sonra da aynı şekilde mi devam edecek yoksa başka renkler mi trend olacak birlikte takip edeceğiz. Tığ işi patik anlatımları ile ilgili yazılarda ise bağcıklı modellerin ön planda olduğunu fark ettim. Tığ ve yünle öreceğiniz patiklere bağcık eklemek hem görünüş olarak şıklık kazandırıyor hem de patiğin hemen tamamlanmasına fırsat veriyor. Çünkü bağcığın olan her iki kenarı kesme işlemi ile yapılıyor ve patik tek seferde tamamlanabiliyor. Sizlere sunduğumuz tığ örgüsü patik modelleri arasında görebileceğiniz üzere işler kolaylaşıyor. Baştan gözümüz korkmuyor ve ne yapıyoruz? Hemen alıyoruz tığlarımızı ve yünlerimizi elimize başlıyoruz patiklerimizi bitirmeye sonrasında ise ayaklarımızı yumuşacık patiklerimizin içerisinde sıcacık hissederek keyif sürmeye.


Değişik tığ tekniklerini patik modellerinde kullanın

Önceki yazılarımızda bulabileceğiniz tığ teknikleri serilerimizi takip edebilir ve bu teknikleri uyumlu olarak birleştirerek tek bir patik modeli elde edebilirisiniz. Değişik tığ tekniklerinin kullanılması ile elde edilmiş tığ işi örgü patik uygulamalarını sizler için topladım ve aşağıdaki galeride incelemenize sundum. Sizler daha farklı tasarımlar elde edebilir ve çok daha farklı teknikleri birbirleri ile birleştirerek büyük başarılı çalışmalar sergileyebilirsiniz. Özel tasarımlarınızı bizler ile de paylaşabilirseniz diğer takipçilerimize örneğiniz ile birlikte isminizi de paylaşarak ulaştırabiliriz. Tabi isim vermek istemeyen okuyucularımızın paylaşımlarını isimsiz olarak da yayınlayabiliyoruz. Böylece hem bizler hem de okuyucularımız sizlere teşekkür ederiz.

Yorum Yazın