Tığ İşi Saç Bandı Modelleri Ve YapımıKonu İçeriği

Tığ İşi Saç Bandı Modelleri Ve Yapımı

Kadınların en çok sevdiği saç aksesuarlarından biri de saç bantları. Hem yaz aylarında hem de kış aylarında saç bandı takmayı istemez misiniz? Artık kendi örgünüz olan saç bantları ile kış aylarında da şıklığı yakalayabilirsiniz. Özellikle bere takmayı sevmeyen bayanlar için kış aylarında severek kullanacakları Tığ işi saç bandı modelleri ve yapımı yazımızın devamında yer alıyor. Kendiniz için, çocuklarınız için, arkadaşlarınız için, kısacası bütün sevdikleriniz için bu modelleri kolayca örebilir, isterseniz kullanabilir isterseniz de hediye edebilirsiniz. Üstelik çok hızlı biten bu saç bantlarından günde birkaç tane örme şansına da sahipsiniz. Hadi o zaman hazır kış ayları da başlamışken hemen size bu bantların yapılışından bahsedelim.

Tığ İşi Saç Bandı Modelleri Nasıl Yapılır?

Tığ işi saç bandı modelleri ve yapımı için boyut önemlidir. Kendinize yapacaksanız zincir çekerken kendi kafanıza uygun yapmaya özen gösterin. Çocuğunuza ise daha küçük ebatlarda yapmanız gerekir. Yün ip ile bu bandı yapacağınız için tığı da buna göre seçmeniz gerekir. Yapımı oldukça basit olan bu modelde genel olarak tırabzan kullanıyoruz. Alt zemin için çektiğiniz zincirler bittikten sonra 3 tane de fazladan zincir çekin. Ardından geri dönün ve iki seferde çıkaracağınız uzun bir tırabzan yapın. Saç bandını dikişsiz yapmak için zincirler bittiğinde tırabzana başlamadan önce örgüyü kapatın. Bu şekilde tırabzan örmeye sıra sonuna kadar devam edin. Ardından sıra bittiğinde geri dönün ve ikinci sıraya yine tırabzan yapmaya devam edin. Oldukça kolay olan bu bant yapımı istediğiniz kalınlığa ulaştığında bitirin. Kış günlerinde kulakları soğuktan korusun istiyorsanız kalın bantlar yapmaya özen gösterin.


Tığ işi saç bandı modelleri ve yapımı eğer çocuklarınız için tercih ediyorsanız, fiyonk, çiçek gibi ek süslemeler de yapabilirsiniz. Zamanı olmayan arkadaşlarınız için, onların çocukları için, kendiniz için çok severek yapacağınız bu modeller ile kış aylarında kulaklarınız sıcacık kalacak. Hem de kolay bir şekilde yapacak ve renk renk saç aksesuarları yapma keyfini de yaşayabileceksiniz.

Yorum Yazın