Tığ İşi Şal Modelleri ve YapılışıKonu İçeriği

2017 Tığ işi şal modelleri ve yapılışı

Soğukların başlamasıyla birlikte bayanların vazgeçilmezi olan şal ihtiyaçları da arttı. Hamarat bayanların hevesle yapabilecekleri, ister kendilerine isterlerse sevdiklerine el emeği göz nuru olan küçük hediyeler yapmaları için 2017 tığ işi şal modelleri örnekleri yapım aşamalarını sizlere aktaracağım. Çok kısa sürede tamamlayıp sevdiklerinizi mutlu edebileceğiniz kolay modellerimizi galeriden takip edebilir aklınıza takılan bir soru olduğunda bizimle paylaşabilirsiniz.

Tığ işi şal modelleri

Yaz için ince ipliklerle kış için ise kalın ipliklerle kolaylıkla tasarlayıp kullanabileceğiniz tığ işi örgü şal modelleri gardırobunuzun en güzel köşesinde yer verebilirsiniz. Yapılması kolay ve kısa zamanda hazırlayıp sevdiklerinize hediye edebileceğiniz tığ işi şal modelleri farklı alanlarda da kullanılabilir. Tek seçenek olmamakla birlikte üzerinde istediğiniz değişikliği yaparak yeni tasarımlar elde edebilirsiniz. İçerisine astar geçirip yastık kılıfı olarak bile kullanılabilir.


Tığ işi şal yapılışı

Hazır tığ işi örgü şal modelleri almak yerine kendi el emeğinizle yapıp, istediğiniz renk ve desenlerde kendi şık tarzınızı keyifle oluşturabilirsiniz. Badem şeklinde yapacak olduğumuz bu model bademlerin iç kısımlarına gelecek şekilde dörtlü, üçlü yaparak bademleri bir arada topluyoruz. Bademlerin üçünü toplayarak beş badem yapmaya devam ederken bu boş olan yeri geçip yeni badem yapıyoruz. Son bademi yaptıktan sonra toplayarak birleştiriyoruz. Örümcek haline getirdikten sonra alttaki örümceğe batırıyoruz ikili şekilde yaptığımız örümcekleri devam ettiriyoruz. Daha sonra örümcek yapıp, yapmış olduğumuz 4 bademin içine üç tane beşli badem ekliyoruz. Üç tanesini bir arada toplamaya özen gösteriyoruz. 2 tane daha örümcek yapıp bu sırayı sekizli parça haline getirip beş badem olarak toparlıyoruz. 8 parçada üç badem yaparak köşelerini itina ile yapmaya dikkat ediyoruz. Bu doğrultuda istediğimiz şekilleri tamamlayarak tığ işi örnekleri oluşturmaya devam edebilirsiniz. Hatta şekilleri istediğiniz şekilde birleştirerek istediğiniz modeli verebilirsiniz. Tarzına nasıl uygun geliyorsa o şekilde yapmaya devam edin. Sizler de elinizde kalan iplerinizi son derece kolay yöntemlerle, şık tarzlarda tığ işi şal modelleri yapabilirsiniz. Tığ işi şal örnekleri 2017 yılı kış aylarında daha popülarite kazanmış durumda.

Yorum Yazın