Tunus İşi Battaniye Modelleri ve YapılışıKonu İçeriği

En basit tunus işi battaniye modelleri ve yapılışı

El emeği göz nuru ile ve zevkle örülmüş bir battaniyenin kullanışlılığı bence parayla paha biçilemez. Geçmişten günümüze şöyle bir göz attığımızda genellikle kırkyama battaniye modelleri tercih edilmekte. Kırkyama modeli tığ ile de şiş ile de örgü örerek yapılabiliyor. Hatta değişik örgü tekniklerinden faydalanarak yapılan battaniyeler var. En çok göze hitap eden Tunus işi battaniye modelleri ile ilgili araştırma yaptık ve sonuçlarını ve resimlerini siz değerli takipçilerimiz ile paylaşıyoruz. Kendi yorumlarımızı da yazımıza ekledik. Ancak her kesin kendi zevkinde farklılıklar görülür. Sizler Tunus işi battaniye modelleri ve yapılışı konumuzu incelerken çok daha orijinal fikirleri uygulamalarınıza dahil edebilirsiniz.

Tunus işi battaniye modası geri geldi

Yaklaşık 4-5 yıl önce oldukça trend olan Tunus işi el örgüsü battaniyeler günümüzde yine canlandı. Üzerine eklenen cici süsler de dikkatimizden kaçmadı. Battaniyelerin dış yüzlerine eklenen minik detaylar çok özel ve zevkli görünümler oluşmasına yardımcı olmuş. Sizlerde küçük kurdelelerden, minik boncuklardan yararlanabilir ve muhteşem güzellikteki battaniyelerinizi örüp bir an önce kullanmaya başlayabilirsiniz. Görenlerin “bir ömre bedel olmuş” sözlerini işitmek sizlerin haklı gururuna sebep olacak. Arşivimizde yer alan örgü Tunus işi battaniye örnekleri sizlerin aklınıza yeni fikirleri getirebilir ve aklınızda çakan şimşekler ile birlikte emsalsiz güzellikteki battaniyeleri elde edebilirisiniz.


Tunus işi el örgüsü battaniye yapılışı

Her konuya dahil olan makineler maalesef ki örgülere de el attı. Ama örgüden anlayan herkes el örgüsünün yerini hiçbir makinadan çıkmış örgünün tutamayacağını bilir. En başta makinelerin kullandıkları ipler bile bizlerin seçeceğimiz kalitede olmuyor. Oldukça kolay ve zevkli bir şekilde örüme sahip olan Tunus modeli çalışmalarımızı inceleyebilirsiniz. Resmilerden Tunus işi battaniye yapılışı çalışmalarını anlamanız son derece kolay. Tunus işi tekniğini bilmeyenler açıklamalı olarak anlatılan Tunus işi nasıl yapılır makalemizi inceleyerek kolayca öğrenebilirler. Bir de renk atlama işleminin nasıl olduğunu da öğrendikten sonra buradaki tüm battaniye modellerini kolayca yapabileceğiniz gibi bilgileriniz doğrultusunda hiçbir yerde görülmemiş çalışmaları da oluşturabilmeniz mümkün olacaktır.

Yorum Yazın