Tunus İşi Battaniye ModelleriKonu İçeriği

Tunus İşi Battaniye Modelleri

Birçok bayan bebek battaniyesi konusunda tercihini Tunus işi battaniye modelleri yapmaktan yana kullanıyor. Tunus, diğer adı ile Afgan işi bebek battaniyesi yapımı kolay bir örgüdür. Sadece battaniye değil, bu örgü modeli ile patik, yelek, daha birçok örgü modeli için kullanabilirsiniz. Özellikle kış aylarında doğum yapacak olan anne adayları, daha bebeklerinin doğumuna aylar varken bile bebek battaniyesi arayışlarına giriyor. Onlar için en güzel modelleri seçtik. Hem şık, hem kalın, hem de sıcak tutan bu battaniyeler ile siz de bebeklerinizi sıcacık sarıp sarmalayacaksınız. Resim galerimizde de sizler için onlarca model var ama biz size bugün bir modelin yapılışını anlatmak istiyoruz.

Tunus İşi Battaniye Yapılışı

Tığ ile yapacağınız bu battaniye modeli için çok kalın ipler yerine bebek yünlerini ve onlara uygun tığları tercih etmenizde yarar var. Battaniyenizin olmasını istediğiniz boyutun iki katı uzunluğunda zincir çekin. Büyüklük size kalmış. Tunus işi battaniye modelleri karelerden oluşmaktadır. Bu karelerin boyutuna da yine karar verecek olan sizsiniz. Karelerin boyutuna karar verin ve içlerini tırabzanlarla doldurmaya başlayın. Yaptığınız ilmekleri sık iğne ile kapatarak ikinci kareye başlayabilirsiniz. Zincirin sonuna kadar ilk renkle karelerinizi tamamlayın. Diğer rengi taktığınızda ise ilk rengin sonundan ilmek atarak örgüye başlıyoruz. Kareleri birbirine ekleyerek örgü battaniyemize devam ediyoruz. Üçüncü renge geçerken ise ilmekleri bir önceki karenin ortasına batarak başlıyoruz. Kısacası bir renkte karenin üzerine başlarken, diğer renkte karenin üzerine zincir çekerek başlıyoruz. Daha sonra da birer birer toplayarak bitiriyoruz.


Tunus işi battaniye modelleri yapılışı bu kadar basit. Kısa sürede tamamlayabileceğiniz bir battaniye modeli arıyorsanız, bu model tam size göre. Hem kolay, hem de hızlı bir şekilde yapacağınız bu battaniyeyi örerken çok da keyif alacağınızdan emin olun. Size hamilelik sürecinizde de iyi bir uğraş olacak olan bu battaniyeyi isterseniz kendi bebeğiniz için, isterseniz de sevdiklerinize hediye olarak örebilirsiniz. Renk konusunda fikir almak isteyenler, galerilerimiz arasında yer alan resimleri inceleyerek daha kolay karar verebilirsiniz.

Yorum Yazın