Tunus İşi Örgü Patik Modelleri ve YapılışıKonu İçeriği

En yeni tunus işi örgü patik modelleri ve yapılışı

Tunus işi asırlardır kullanılmakta olan tekniklerdendir. Asırlardır aynı teknik ile çok farklı modellerin oluşması sağlanmış ve günümüze kadar katlanarak ulaşmıştır. Tunus işi patik modelleri arasında da oldukça tercih edilmektedir. Genellikle hırka ve diğer ürünlerde kullanılan Tunus uygulamasından en büyük farkı kullanılan tığın mümkün olduğunca ince seçilmesidir. Ayaklarımızda kullandığımız patiklerin çok fazla delikli olmaz istenmez. Hem görünüş itibari kötü duruş sergiler hem de patik kullanımının asıl amacı olan ayakları ısıtma özelliğini gösteremez. Tabi ki bunun da bir optimum ayarı vardır. İpinizin üzerinde yazan minimum tığ numarasından daha ince bir tığ seçerek Tunus modeli patik yapımına başlarsanız bu sefer de çok fazla sert olması sebebiyle kullanımı sırasında ayaklarda rahatsızlık hissi verirken ilk yıkamada deformasyon ile karşılaşılması da diğer zorluk olarak karşınıza çıkacaktır.

tunus-isi

Karanfil modeli tunus işi patik yapılışı

harika-tunus-isi-patik-nasil-yapilir


Tunus işinin patik üzerine uygulama çalışmalarında en sık karşılaştığımız karanfil modelini sizler de tercih edebilirsiniz. Tunus işi patik yapılışı bilenler kolaylıkla karanfil modelini çalışmalarına dahil edebilirler. Tunus işini bilmeyenler ise sitemizdeki Tunus işi nasıl yapılır makalemizi inceleyebilirler.

Sizlere örnek oluşturabilecek fikirler içeren karanfil modeli Tunus çalışmalarını galerimizde bulabilir ve size en uygun olanına karar vererek çalışmanızı başlayabilirsiniz.

tunus-isi-kolay-orgu-patik-modeli

Tunus işi patiklerde model seçimi

Patik yapımında asırlardır kullanılan Tunus işi örgü patik alternatifleri sayesinde çok fazla seçeneğe sahibiz. Tabi ki karanfil modeli bunlardan sadece bir tanesidir. Patik yaparken Tunus işini tercih edenlerdenseniz sadece karanfil modeli ile örgülerinizi tamamlayabilir ya da galeride sizler için hazırlamış olduğumuz modellerden yararlanarak size özel tasarımları elde edebilirsiniz. Tunus işi örgü patik yapılışı hem son kolay hem de çok zevklidir. Tüm ilmekleri tığınıza toplayıp, sırası ile bir bir çıkararak ve bu kadar basit işlemle oluşturulabilecek modelleri görmek sizleri de son sevindirecek. Tunus işinde renk değişimi tekniğini öğrenmek ile birlikte görüp de çıkaramayacağınız bir model kalmayacak. Örmekte olduğunuz patiği zevkli örgü sayesinde hemen tamamlayacak ve yenisine geçeceksiniz.

lale-desenli-tunus-isi-patik

Yorum Yazın