Tuz Boyama Yöntemi İle Cam Şişe SüslemeKonu İçeriği

Tuz boyama yöntemi ile cam şişe nasıl süslenir?

Dekoratif bir obje olarak kum dolu vazolar her salonun vazgeçilmez objelerinden birisidir. Hem ortamın havasını değiştirir hemde şık bir görünüme sahiptir. Size renkli kum vazoların fiyatları biraz pahalı gelebilir. Belki de biraz pahalı olmasını sebebi cam vazolar kullanıyor olmasından kaynaklanıyor olabilir. Tabi ki de bana kalırsa evde yapmak varken dünya para verip satın almak biraz saçma.

İllaki de büyük cam vazolar kullanmak zorunda da değilsiniz bu işlem için isterseniz çarşıdan alacağınız küçük vazolar ile de bu işlemi yapabilirsiniz. Vazo kullanmak istemiyorsanız ise şeffaf cam gazoz şişelerini de kullanabilirsiniz. Tercih tamamen size kalmış, ister vazo kullanın isterseniz de cam şişe ya da bardakta bile yapabilirsiniz.

Tuz boyama yöntemi ile cam şişe süsleme malzemeleri

  • Akrilik (Guaj) Boyalar
  • Tuz
  • Cam Şişe ya da Cam Vazo
  • Huni
  • Süzgeç
  • Kaşık
  • Geniş Bir Kase

tuz boyam yöntemi


Tuz boyama yöntemiyle cam şişe süsleme yapımı ve aşamaları

01. Akrilik boyayı tuzla karıştırın

guaj boya tuz boyama

Kullanmak istediğiniz boyaları ayrı ayrı küçük kaselerde tuzlarla karıştırın. Bütün tuz taneciklerinin boyandığından emin olun. Bu işlemi bütün boyalar için tekrarlayın.

02. Fırına sürün

tuz boyam ile vazo süsleme tuz boyama yapımı

Islak tuz parçacıklarının tamamen kuruması için fırına sürün. İsterseniz de fırına sürmek yerine dışarıda da kurutabilirsiniz. Tabi ki biraz daha fazla zamanınızı alacaktır.

03. Elekten geçirin

tuz boyama nasıl yapılır

Kuruyan tuzları elek ya da süzek ile süzerek pütürsüz ve tamamen toz haline getirin.

04. Şişeye doldurun

tuz boyama tekniği

Boyanan ve kuruyan tuzları huni yardımı ile şişeni içine yavaşça dökün. Farklı modeller oluşturmak için farklı renkte tuzları kullanın. Tüm şişeyi tuzla doldurduktan sonra şişenin kapağını kapatın. İyi günlerde kullanın.

tuz boyama ile vazo süsleme

Tuz boyamayla cam şişe süsleme hobisi sizce nasıl?

Yorum Yazın