Üç Yapraklı Lif Modeli YapılışıKonu İçeriği

Üç Yapraklı Lif Modeli Yapılışı

Evlerde kullanılan, çeyizlerde çıkan lif modelleri arasından en güzeli olan Üç yapraklı lif modeli yapılışı bugün yazımızda sizlerle. Rengarenk, deseni ve şık olan bu modeli yapmak da çok keyifli. Keyif alarak yapacak, isterseniz kendiniz kullanacak, isterseniz satacak isterseniz de hediye olarak vereceksiniz. Üstelik yapımı da kolay olduğu için bir günde birkaç tane bitirebilir daha fazla para kazanma şansını da yakalayabilirsiniz. Yapımı da oldukça kolay, zaten düz olarak lifi örüyor, süslemesini sonradan yapıyorsunuz. Bunu size detaylı bir şekilde de anlatarak işinizi biraz daha kolaylaştırıyoruz. İsterseniz üç yapraklı lif modelleri galerimizi inceleyebilir, burada size sunduğumuz örnekler arasından renk konusunda fikir de alabilirsiniz.

Üç Yapraklı Lif Modeli Nasıl Yapılır?

Başta da belirttiğimiz gibi Üç Yapraklı Lif Modeli Yapılışı oldukça kolay. Özellikle beyaz renkte yapacağınız düz lifin üzerindeki çiçek ve süslemeler kendini daha iyi gösteriyor ama yine de renk tercihi size kalmış. Life başlamadan önce ihtiyacınız olan malzemeleri de sıralayalım. Lif için uygun istediğiniz renkte iki ya da üç farklı ip, tığ. Lifin alt kısmını bütün olarak istediğimiz renkte örüyoruz. Genel olarak zemin için tercih edilen renk beyaz olur. Lifi tamamladıktan sonra yine istediğimiz renkte üç yapraklı küçük çiçekler yapıyor ve lifin ön yüzüne sabitliyoruz. İşte bu kadar basit.


Üç Yapraklı Lif Modeli Yapılışı kolay olduğu için en çok örülen lif modelleri arasında yer alıyor. Sadece kolay ve pratik yapılışı ile değil, aynı zamanda şık görünümü ile de çok tercih ediliyor. Genç kızların çeyizlerinde yer alan bu modelleri siz de kendi eviniz için kolayca yapabilirsiniz. Hatta satmak için  de yapılacak hem şık hem de pratik bir model olduğunu söyleyebiliriz. Keyifle örecek, kısa sürede tamamlayacaksınız. Yapımı çok kolay olduğundan aynı gün içinde birkaç tane bitirebilirsiniz. Hediyelik olarak da şık bir model olduğunu söylemek mümkün. İster hediye edin, ister kendiniz kullanın, ister satın kolay olan bu modeli nasıl değerlendireceğinize karar vermek tamamen size kalmış.

Yorum Yazın