Uzun Lif Modelleri ve YapılışıKonu İçeriği

En Uzun Lif Modelleri ve Yapılışı

Banyoda kolay yıkanabilmek adına uzun lifler çok yardımcı olmaktadır. Çeyizlerin baş tacı lifler arasında uzun olanlar kendi kendine yıkanma imkanından dolayı tercih edilmektedir. Hediyelik, çeyizlik, kullanımlık olarak çeşitli amaçlarla bu liflerden yapabilirsiniz. Keyifli bir hobi haline dönüşecek olan bu liflerden sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Sizler için uzun lif modeli yapımı hakkında bir yazı hazırladık. Kolayca yapabileceğiniz bir modeli anlatmak istiyoruz.

Bu lifler hediyelik, çeyizlik olma özelliklerinin yanı sıra çocuklara banyo yapmayı sevdirme açısından da önemlidir. Yumuşak bir yapısı olan ve renkli iplerle öreceğiniz çeşitli lif modelleri ile çocuklarınıza keyifli bir banyo deneyimi yaşatabilirsiniz. Banyoda kimseye ihtiyaç duymadan kese yapma imkanı vermesi açısından büyükler açısından da önemli bir avantaj sağlamaktadır.


 

Halkalı Uzun Lif Modeli Yapımı

Sayfamızda birçok lif modeli yapımına yer veriyoruz. Bizi takip ederek sizde bu keyifli hobiyle uğraşabilirsiniz. Rahat yıkanma olanağı veren halkalı uzun lif modeli yapımını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Sevdiğiniz renklerde lif ipi ve lif örmek için ucu kalın mil alarak hemen yapmaya başlayabilirsiniz. Daha önce lif yapmamış olanlar bile bu basit modeli kolayca yapabilir.

Adım Adım Uzun Lif Modeli Yapılışı

8 fıstık yaparak modelimize başlıyoruz. Yıldız lif tekniğini kullanarak artma veya eksilme yapmadan örüyoruz. Üçüncü sıraya geldiğimizde yaprak yapıyoruz. Ardından renkli iplerle çiçekleri oluşturup kalan kısmı düz örmeye devam ediyoruz. İki sıra düz örgüye devam ediyoruz. Kafes tekniğini kullanarak ikinci rengimize başlıyoruz. 2 sıra düz örüp eksiltme yapıyoruz. Bu yön tamamlanmış oluyor. Ardından başladığımız yere dönerek aynı işlemleri öbür taraf içinde yapıyoruz. Örmeyi tamamladıktan sonra kenarlarını renkli iple örüyoruz. Ardından uç kısımlara beyaz iple halka yapıyoruz. Her iki ucun halkasını yaptıktan sonra renkli iple kenarını çevirerek süslüyoruz. Dilerseniz halkalara ponponlu ip yaparak süsleyebilirsiniz. Kolay uzun lif yapımı bu şekilde olmaktadır. Yaratıcılığınızı kullanarak farklı modeller tasarlayabilirsiniz. Sayfamızdaki örnekleri inceleyerek yeni modeller öğrenebilirsiniz. Sevilen lif modellerine sayfamızda sizler için yer veriyoruz. Aşamalarıyla yapımını anlattığımız modellerden yararlanabilirsiniz.

Yorum Yazın