Yarım Parmaklı Eldiven Nasıl Örülür?Konu İçeriği

Yarım Parmaklı Eldiven Nasıl Örülür?

Kış aylarının karlı günlerin vazgeçilmezleri olan eldivenleri, artık çeşit çeşit model model hazır olarak bulmak mümkün.  Ama siz ben kendi işimi kendim görürüm, eldivenimi de kendim örerim diyenlerdenseniz sizin için Yarım parmaklı eldiven nasıl örülür sorusunun yanıtını bu yazımızda verdik. Kolay yapımı ile kış günlerinizde ellerinizi ısıtacak, hem de şık görünecek bu eldivenler ile hiç üşümeyecek, kışı sıcacık geçireceksiniz. Kendiniz için, çocuklarınız için,  sevdikleriniz için kış aylarında bir hediye arıyorsanız bu hediye sizin için ideal olacak. İsterseniz hemen Yarım parmaklı eldiven malzemeleri ve yapımına geçelim.

Yarım Parmaklı Eldiven Yapılışı

Yarım parmaklı eldiven için istediğiniz renkte yün ve şiş alabilirsiniz. Farklı örneklerle ve düz örgü şeklinde bu modeli yapabilirsiniz. 40 tane ilmeği şişinize atın. Biz 3.5 numara şiş tercih ettik. Siz ipinize en uygun olan şişi tercih edebilirsiniz. 40 ilmeği çektikten sonra bir önden bir arkadan örün. Yani lastik örgü yapın. Yarım parmaklı eldiven yapılışı sırasında bu şekilde göz kararı lastik örün, bileğinizi kaplaması yeterli. Lastik bittikten sonra düz örgüye geçin. Burada isterseniz düz devam edebilir, isterseniz de araya saç örgüsü yapabilirsiniz. Saç örgü de korktuğunuz kadar zor değil. İlk olarak eldivende baş parmağın olduğu kısmı yapacağız. Bu kısımda elinizin ölçüsüne göre baş parmak kısmı için 4 ilmeği keserek bir boşluk bırakıyorsunuz. Bu bıraktığınız boşluğun oluşması için üst sırada 4 tane ilmek arttırmanız gerekecektir. Ardından birkaç sıra daha örgüye devam edin ve eldiveni bitirip ikiye katlayın. Parmak aralarını isterseniz dikişle bölebilir, isterseniz de serbest bırakabilirsiniz.


Yarım parmaklı eldiven nasıl örülür sorusunun yanıtını sizler için yazımızda verdik. Bu eldivenler özellikle her şartta cep telefonu kullanmaktan vazgeçemeyenler için ideal olacak. İstediğiniz renkte kendiniz için örebilir, bu sayede eldiven için büyük paralar ödemekten kurtulabilirsiniz. Gençlik çağında çocuklarınız varsa bu modelleri onlar da çok sevecek bundan emin olun. Bu eldivenlerin yapımı çok basit. Hatta bir gününüzü bile almayacak. Kolayca yapabilir, soğuk kış günlerinde hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yorum Yazın