Yatak Odası İçin 6 Dekorasyon FikriKonu İçeriği

Yatak odası için dekorasyon fikirleri

Bugün sizlere birbirinden farklı ve estetik tarzlara sahip 6 farklı yatak odası dekorasyonu fikri ve sizlere ilham kaynağı oluşturacağını düşündüğüm DIY fikirlerini sizlerle paylaşacağım.

Günümüzün üçte birini geçirdiğimiz yatak odasında sıradanlıktan sıkıldıysanız ve farklı dekorasyon fikirleri arayışı içindeyseniz, yatak odası dekorasyon fikirlerini inceleyebilirsiniz. Yatak odasının en önemli parçası olan yatak, yatak başlıkları, avizeler ve gece lambaları gibi aksesuarları kullanmanız yatak odası dekorasyonu için önemli hususlardır.

Bazen küçük dokunuşlarla ev dekorasyonunda birbirinden estetik ve zarif tasarımlarla yatak odanızı renklendirebilirsiniz. Şimdi gelelim yatak odası dekorasyon fikirlerimize.


01. İşe yatağınızı yenilemeyle başlayın

yatak fikirleri

Mevcut yatağınızdan memnun değilseniz ya da yatağınız size bel ağrılarına neden oluyorsa yatağınızı ortopedik bir yatakla yenileyebilirsiniz. Yaylı ve lateks yüksek yoğunluklu doğal yataklar ile uyku sorunlarınızdan tamamen kurtulabilirsiniz. Yoğun iş stresinden ve daha fazlasından satın alacağınız doğal yataklar ile rahat bir uyku uyuyabilirsiniz.

02. Şık yatak başlıkları ile yatağınızı şenlendirin

rustik yatak başlığı

Farklı dekoratif objeler kullanarak yatak başlığını kendi stil ve yaşam tarzınıza göre şekillendirebilirsiniz. Bu sayede kendinizi daha rahat bir ortamda mutlu ve huzurlu hissedebilirsiniz. Yatak başlığı için kendi fotoğraflarınızı kullanabilir hatta ahşap rustik bir dekorasyon tarzı oluşturabilirsiniz.

03. Abajur dekorasyon fikri

yatak odası için abajur fikri

Eğer kitap kurduysanız ya da geceleri az da olsa yattığınız yerde kitap okumayı seviyorsanız yatak odanızda bulunması gereken aksesuarlardan birisi abajur’dur. Ayrıca yatak odası dekorasyonu için etkili bir tasarımdır.

04. Yatak odasını süslü yastıklarla dekore edin

yatak odası için dekoratif yastık

Hazır alabileceğiniz gibi ya da el becerilerinizle yaptığınız dekoratif yastıklarla yatağınızı süsleyerek şık ve zarif bir görünüm kazandırabilirsiniz.

05. Yatak odasında hoş kokular oluşturun

yatak odası için kokular

Sizin yatak odanız için mükemmel kokuyu bulmak bazen imkansız olabilir. Bunun yerine hazır oda kokularını kullanabilir ya da tütsüler ile yatak odasının havasını değiştirebilirsiniz.

06. Yatak örtüsü ile yatak dekorasyonu

yatak örtüleri

Bir rengin sabahları enerji verici olduğunu düşünüyorsanız yatak örtünüzü de bu renk tonlarında tercih edebilirsiniz. Size enerji veren renkler açık tonlar olabileceği gibi koyu tonlarda da olabilir. Biz bu görselde nötr renkleri ve açık tonları tercih ettik sizlerde kendi zevkinize göre yatak örtüleri tercih ederek dekorasyona etki sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımızda sizlere 10 DIY Ev Dekorasyon Fikirleri başlıklı konumuzda en güzel kendin yap projesi olan ev dekorasyonu fikirleri hakkında bilgiler vermiştik.

Yorum Yazın