Yeni Şiş Örgü Örnekleri AnlatımlıKonu İçeriği

Şiş örgü örnekleri anlatımlı

Merhaba kış aylarının gelmesiyle bayanlar olarak bizler örgü modellerine daha bir meraklı olarak araştırmalara girmekteyiz. Çevremizde örgü örnekleriyle kimler varsa muhakkak elindeki işi incelemekteyiz. Şiş örgü örnekleri anlatımlı yazımızda ilk olarak anlatacağım bu model özellikle bayan yelekleri arasında çok beğenilenlerden biridir.

Motif yapılışı

Örneğin motifleri sekizer ilmekten oluşuyor. Motiflerin aralarında birer ters ilmeğimiz var iki de yanlarda kenar ilmeğimiz var. 19 ilmek atarak birinci sıra hazırlanır. Bunun üzerine bir tane düz örülür, sekiz tane ters, bir tane düz örülür ve yine sekiz tane ters örülür, ve son ilmek düz örülür.

sis-orgu


Örneğin ikinci sırasında bir ilmek ters örülür ve sekiz ilmek düz örülür, bir ilmek ters ve yine sekiz ilmek düz örülür ve son ilmek ters örülür.

Üçüncü sırada bir ilmek düz ve sekiz ilmek çift dolamalı ters örülür, bir tane düz örülür ve yine sekiz tane çift dolama örülür, son ilmek düz örülür.

Dördüncü sırada birinci ilmek ters, sekiz ilmek boşaltılır, bu dört tane ilmek alınır diğer dört ilmeğin üzerinden aşırılır ve dört ilmek düz örülür, bundan sonraki dört ilmekte düz örülür sekiz ilmek düz örülmüş olunur, bir ilmek ters örülür, sekiz ilmek yine boşaltılır, buradaki dört ilmek yine diğer dört ilmeğin üzerinden aşırtılır, sekiz ilmek yine düz örülür, son ilmek ters örülür.

sis-orgu-modeli

Beşinci sırada bir ilmek düz, sekiz ilmek ters örülür, bir ilmek düz, sekiz ilmek ters, son ilmek düz örülür.

Altıncı sırada bir ilmek ters, sekiz ilmek düz, bir ilmek ters sekiz ilmek düz ve bir ilmek ters örülür.

Yedinci sırada bir ilmek düz, sekiz ilmek yine çift dolama ters, yine bir tane düz, yine sekiz tane çift dolama ters örülür.

Sekizinci sırada bir ters, sekiz ilmek sağ şişe alınır, dört ilmek diğer dört ilmeğin üzerinden aşırılır ve dört sıra düz örülür, bir tane ters örülür, yine sekiz ilmek boşa alınır, yine dört ilmek diğer dört ilmeğin üzerinden geçirilir sol şişe takılır ve sekiz ilmek düz örülür son olarak bir ilmek ters örülür

Artık örneğin ortaya çıktığını göreceksiniz. Şiş örgü örnekleri anlatımlı makalemizde en çok kullanılan, en çok beğenilen örneklerden birini detaylı olarak yapılışını anlatmış olduk. Artık başlamanız için sadece malzemeleri temin edip işe başlamak kalıyor size. Hadi kolay gelsin.

Yorum Yazın