Yumurta Kabukları İle Tablo YapımıKonu İçeriği

Yumurta kabukları ile tablo nasıl yapılır?

Ev dekorasyonunda tabloların rolü çok fazladır. Ev dekorasyonunuzu yenilemek istiyorsanız bunu için mobilyalardan sonra duvar tabloları ve biblolar almaya özen gösterin. Tabi ki tabloların fiyatları bütçenizi aşabileceğinden dolayı bunu evde kendinizde yapabilirsiniz.

Renkli ve desenli peçeteler ile harika tablolar yapabilirsiniz. Bu tabloları yaparken yumurta kabukları da kullanarak tabloda derinlik hissi oluşturabilirsiniz. Belki böyle bir tabloyu arayarak bile bulamayabilirsiniz. Yumurta kabukları ile ev eşyalarını süsleyebilir ve farklı tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz.

Yumurta Kabukları İle Porselen Çaydanlık Süsleme yapabilirsiniz. Yumurta kabukları ile ev eşyalarını süsleme yaparak ev eşyalarının sıradan görünümünü ortadan kaldırmış olacaksınız.


Yumurta kabukları ile tablo yapımı malzemeleri

  • Yumurta Kabukları
  • Mukavva Karton
  • Tutkal
  • Fırça
  • Desenli Peçete
  • Sünger
  • Sulu Boya

peçete ile tablo yapımı

Yumurta kabukları ile tablo yapım aşamaları

01. Mukavvayı kesin

yumurta ile eşya yapımı

Mukavvayı peçetenin büyüklüğünde kesin. Kestiğiniz mukavvanın tüm yüzeyine yumurta kabuklarını tutkal ile yapıştırın.

02. Fazla yumurta kabuklarını alın

yumurta kabuğu ile eşyalar nasıl yapılıır

Mukavvanın üstüne yapıştırdığınız fazla yumurta kabuklarını sünger ile yavaşça alın. Böylelikle peçete yapıştırma aşamasında peçete dağılmadan yapışacaktır.

03. Peçeteyi ayırın

yumurta kabukları ile peçete yapıştırma

Peçeteyi desenli kısımdan dikkatlice ve yavaşça ayırın. Peçeteye ne kadar az zarar verirseniz o kadar güzel bir görüntü elde edersiniz.

04. Peçeteyi yapıştırın

peçete yapıştırma

Peçeteyi yapıştırmaya en üst kısımdan başlayın ve böylelikle peçetenin dağılmasını önlemiş olursunuz. Yumurta kabuklarının üzerine fazla tutkal sürmemeye özen gösterin.

05. Süsleyin

tablo yapımı

Peçete yapıştırdığınız mukavvadan daha büyük bir boyutta mukavva parçasına yapıştırın. Etrafını sulu boya ile boyayabilirsiniz.

yumurta kabukları ile tablo

Yumurta kabukları ile tablo yapımı hobi yazımızı nasıl buldunuz?

Yorum Yazın