Yuvarlak Keçe Çanta YapımıKonu İçeriği

Yuvarlak keçe çanta nasıl yapılır?

Kadınların vazgeçemediği aksesuarlarından olan çantalardır. Her elbiseyi aynı desenlerde ve renklerde çantalar ile kombin yapmak isterler. Bazen bütçemizi aşan çantalar de olabilir ama hemen üzülmeyin. Evde kendinizde rengarenk ve cıvıl cıvıl çantalar yapabilirsiniz. Hemde bu çantaları yaparken sadece keçe kullanacaksınız. Keçeyi tüm kırtasiyelerde ve hobi ürünleri satan mağazalardan temin edebilirsiniz.

Keçe çanta dikimi oldukça basittir. Keçe yumuşak bir dokuya sahip olduğundan dikiş yapmasını bilen herkes rahatlıkla ve kolayca keçe dikimi yapabilir. Keçe çantayı ister el çantası olarak isterseniz de kol çantası olarak kullanabilirsiniz. İlkbaharında yaklaşmasıyla birlikte keçe çantanızı gül ve çiçek modelleriyle süsleyebilirsiniz. Çanta kullanmayı seviyorsanız ve ben çantasız yapamam diyorsanız yuvarlak keçe çantayı yapmayı denemelisiniz. Yuvarlak model yanında isterseniz de kare keçe çanta ya da dikdörtgen keçe çanta da yapabilirsiniz.

Yuvarlak keçe çanta yapımı malzemeleri

  • İnce ve Kalın Keçe
  • Boncuk
  • İğne
  • Makas
  • Dikiş Makinesi
  • İplik
  • Çizim Sabunu
  • İki Tane Küçük Mıknatıs
  • Yapıştırıcı

Yuvarlak keçe çanta yapımı

01. Çantanın boyutunu belirleyin

keçe çanta


İlk olarak keçe çantanın büyüklüğünü belirleyin. Normal bir büyüklüğe sahip çanta istiyorsanız kalın keçe parçasından 35 ve 50 cm ölçülerinde iki parça kesin. Kestiğiniz bu parçalar çantanın iç  kısmını oluşturacaktır. Çantanın iç kısmındaki cebi için ise 10 ve 30 cm ölçülerine ince keçe parçalar kesin. İç cebi kullanım alanına göre farklı boyutlarda kesebilirsiniz.

02. Çantanın sapını yapın

keçe çanta yapımı

Keçe çantanın kulpu için 3 ve  30 cm uzunluğunda parça kesin. Kestiğiniz bu parça çantanızın sap kısmını oluşturacaktır. Keçe çantanın hacimli durması için çantanın iç yan kısmını kalın keçe parçaları ile kaplayın. Böylece hem daha  düzgün hemde daha güzel bir görünüme sahip çantaya sahip olabilirsiniz.

03. Dikiş aşaması

renkli keçe çanta

Kalıbını çıkardığınız keçe çantanın dikiş işlemi için iğne ve ipliği hazırlayınız. İster iğne iplik kullanarak isterseniz de dikiş makinesi kullanarak keçe çantayı dikebilirsiniz.

04. Süsler ve motifler

yuvarlak çanta

Dikim aşaması bittikten sonra iki tane mıknatısı çantanın sağ ve sol kısımlarına karşılıklı olarak yapıştırın. Renkli keçelerden güller, çiçekler ve değişik modeller yaparak çantanızı süsleyebilirsiniz.

Keçe çantalara ilginiz varsa Keçeden Şık Çanta Yapımı‘nı inceleyebilirsiniz.

Yorum Yazın